Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chlebki dobroci

Chlebki Dobroci to kampania, którą Caritas archidiecezji lubelskiej organizuje w okresie Wielkiego Postu. Od Niedzieli Palmowej przez Wielki Tydzień na terenie naszej archidiecezji są rozprowadzane specjalne chlebki. Dochód z ich dystrybucji zostanie przeznaczony na pomoc dla najuboższych.

- W tym roku cały dochód przeznaczymy na produkty spożywcze dla potrzebujących z terenu archidiecezji lubelskiej. Z początkiem 2014 roku skończył się Europejski Program Pomocy Żywnościowej dla najuboższej ludności Unii Europejskiej tzw. PEAD. Powstała luka – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas archidiecezji lubelskiej. Kupując w tym roku „Chlebek Dobroci” można pomóc ją wypełnić.

„Chlebki Dobroci” można nabyć w parafiach oraz przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42. Dostępne są: duży i mały (zapakowany w kartonik symbolizujący skarbonkę).

W tym roku lubelska Caritas planuje rozprowadzić blisko 35 tysięcy chlebków.

Z pomocy lubelskiej Caritas korzysta ok.38 tysięcy osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma