Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pan Jezus umiera na krzyżu

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. Centralnymi wydarzeniami są sprawowana w kościołach po południu Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża.

W każdej parafii naszej archidiecezji tradycyjnie w Wielki Piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa. W 6 lubelskich wspólnotach wierni przejdą w nabożeństwie ulicami miasta. O godz. 16.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Nałkowskich oraz w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej, a o godz. 17 - w parafii św. Maksymiliana Kolbego. Wierni z kościoła Świętego Krzyża wyjdą procesjonalnie na ulice około godz. 19.  O godz. 19.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 20 na ulice Starego Miasta wyjdzie procesja z archikatedry lubelskiej. Dziś również w 7 kościołach w Lublinie będzie trwała "Noc Konfesjonałów". Jest to propozycja dla zabieganych i zapracowanych oraz tych, którzy przyjeżdżają na święta z zagranicy. Ze spowiedzi można będzie skorzystać od godz. 21 do północy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma