Nowy numer 43/2020 Archiwum

Puchar "KnC" w Lublinie

Będzie rywalizacja, gra fair play ale przede wszystkim dobra zabawa. Jak zapowiadają organizatorzy każde miejsce w rozgrywkach jest ważne, więc w piątek 2 maja wszyscy uczestnicy IX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej wezmą udział w rozgrywkach finałowych.

IX Mistrzostwa Polski  podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii - ministranci  - będą występować chłopcy urodzeni w latach 2001- 2004, kolejną kategorią wiekową stanowić będą lektorzy młodsi czyli chłopcy urodzeni w latach od 1998 do 2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1994 do 1997. Ostatnią czwartą grupą będą tzw. seniorzy.  

Pierwszego dnia mistrzostw czyli 1 maja, wszystkie drużyny zostaną podzielone na grupy od 5 - do 7 zespołów. Drużyny będę rywalizowały w swoich grupach w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc uzyskają kwalifikacje do tzw. grupy pucharowej, w której łącznie będzie 16 drużyn w każdej kategorii wiekowej. Drugiego dnia wszystkie najlepsze szesnastki będą rywalizowały o zwycięstwo. Celem tegorocznych mistrzostw, jest stworzenie możliwości zagrania w rozgrywkach finałowych wszystkim drużynom, bo każde miejsce jest ważne. Dlatego w turnieju drużyny, które nie awansują do finału A, będą walczyły o miejsca w finale B i finale C. Rywalizacja będzie toczyła się na dziewięciu salach gimnastycznych w Lublinie. Na Hali Globus w piątek zostaną rozegrane trzy finały: finał w kategorii ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. 

Specyfiką lubelskiego turnieju będzie czwartkowy mecz charytatywny, który rozpocznie się o godz. 19 w Hali Globus. Do gry zostały zaproszone gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz reprezentacja Polski księży. 

Program mistrzostw:

1 maja czwartek 

8.00 - Wyjście procesjonalne spod Metropolitalnego Seminarium Duchownego do Archikatedry

8.30 - Msza św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika

10.00 - 17.30 - Mecze grupowe w 9 halach sportowych miasta Lublin

19.00 - Gala Mistrzostw

 

2 maja piątek

8.30 - Msza św. w kościele p.w. św Józefa w Lublinie pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło

10.00 - 15.30 - rozgrywki pucharowe

15.30 - 17.00 - mecze finałowe w Hali Globus

18.00 - zakończenie mistrzostw, rozdanie nagród

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama