Nowy numer 42/2020 Archiwum

Bronisław Komorowski na Święcie Lasu

Prezydent posadzi Dąb Wolności w Parku Ludowym w Lublinie podczas obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu.

Ogólnopolskie Święto Lasu w tym roku obchodzone jest w Lublinie. Okazją są uroczystości 90-lecia Lasów Państwowych oraz 70-lecie powstania Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. O godzinie 9.45 odbyła się w archikatedrze Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. – Należy pamiętać, że niszczenie środowiska naturalnego to poważny grzech – powiedział w homilii metropolita lubelski. Podkreślił także związek natury ze swoim Stwórcą, który chciał dla człowieka piękna stworzonego świata.

Prezydent Komorowski posadzi „Dąb Wolności” w Parku Ludowym w Lublinie na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku. Według leśników jest to nawiązanie do tradycji sadzenia „Dębów Niepodległości” po roku 1918. W Parku Ludowym wycięto ok. 350 drzew. Ratusz wstrzymał wycinkę pod naciskiem ekologów. Nie wiadomo jak ekolodzy zachowają się podczas uroczystości z udziałem prezydenta.

W południe w Targach Lublin rozpocznie się Krajowa Narada Leśników, w której też weźmie udział prezydent RP. Następnie prezydent wyjedzie do Hrubieszowa. Niebawem przedstawimy fotorelację z uroczystości w Lublinie z udziałem Prezydenta RP. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama