Nowy numer 21/2018 Archiwum

Bronisław Komorowski na Święcie Lasu

Prezydent posadzi Dąb Wolności w Parku Ludowym w Lublinie podczas obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu.

Ogólnopolskie Święto Lasu w tym roku obchodzone jest w Lublinie. Okazją są uroczystości 90-lecia Lasów Państwowych oraz 70-lecie powstania Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. O godzinie 9.45 odbyła się w archikatedrze Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. – Należy pamiętać, że niszczenie środowiska naturalnego to poważny grzech – powiedział w homilii metropolita lubelski. Podkreślił także związek natury ze swoim Stwórcą, który chciał dla człowieka piękna stworzonego świata.

Prezydent Komorowski posadzi „Dąb Wolności” w Parku Ludowym w Lublinie na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku. Według leśników jest to nawiązanie do tradycji sadzenia „Dębów Niepodległości” po roku 1918. W Parku Ludowym wycięto ok. 350 drzew. Ratusz wstrzymał wycinkę pod naciskiem ekologów. Nie wiadomo jak ekolodzy zachowają się podczas uroczystości z udziałem prezydenta.

W południe w Targach Lublin rozpocznie się Krajowa Narada Leśników, w której też weźmie udział prezydent RP. Następnie prezydent wyjedzie do Hrubieszowa. Niebawem przedstawimy fotorelację z uroczystości w Lublinie z udziałem Prezydenta RP. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma