Nowy numer 44/2020 Archiwum

V Chrześcijański Tydzień Społeczny

V Chrześcijański Tydzień Społeczny odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu na rzecz dobra wspólnego. Tydzień jest wspólną inicjatywą organizacji społecznych z Polski. Celem Tygodnia jest spotkanie środowisk chrześcijańsko–społecznych, wypracowywanie i artykułowanie wspólnych stanowisk w stosunku do bieżących problemów i zjawisk społecznych, udział w debacie publicznej nad kształtem życia społecznego i gospodarczego Polski. Chrześcijański Tydzień Społeczny jest spotkaniem stowarzyszeń, związków zawodowych, fundacji, ruchów, inicjatyw i grup nieformalnych, które działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach lokalnych, a inspirację dla swoich działań czerpią z chrześcijańskiej nauki społecznej.

Tydzień Społeczny podejmuje dyskusję nad głównymi problemami społecznymi. Do obszarów tematycznych należą między innymi : edukacja i wychowanie, solidarność, bieda, rozwój lokalny i krajowy, prawa pracownicze, rodzina, wartości kształtujące życie społeczne i gospodarcze w Polsce. Wierzymy, iż wspólna refleksja pozwoli nam na twórcze proponowanie rozwiązań w ważnych kwestiach społecznych.

V Chrześcijański Tydzień Społeczny odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W dniach 8 - 10 maja 2014 roku odbędą się sesje plenarne, których tematem przewodnim będzie pytanie „Jaki rozwój Polski”. Program debat poprzedzony zostanie seminariami tematycznymi w czterech blokach:

I. polityka rodzinna / edukacja i wychowanie

II. polityka społeczna

III. spółdzielczość i ekonomia społeczna

IV. gospodarka

V Chrześcijański Tydzień Społeczny zaprasza do wspólnej debaty, stawiając istotne pytanie – jakiego rozwoju Polski oczekujemy. Chcemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi w duchu katolickiej nauki społecznej. Szczególnie istotne jest poruszenie tej tematyki w obecnej sytuacji w Polsce, gdzie rozwój i jego kierunek – jest różnie rozumiany.

Więcej informacji na  – www.tydzienspoleczny.eu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama