Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Lustro" Mądzika

„Lustro” to dwudziesty spektakl Sceny Plastycznej, inspirowany jest życiem i twórczością Brunona Schulza.

W niedzielę 11 maja Scena Plastyczna KUL zaprasza na swój najnowszy spektakl pt. "Lustro". Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie – o godz. 18.00 oraz 19.30, w starej auli w głównym gmachu KUL (parter, s. 47).

„Lustro” to dwudziesty spektakl Sceny Plastycznej, inspirowany jest życiem i twórczością Brunona Schulza, przede wszystkim opowiadaniem „Samotność”. Premiera spektaklu miała miejsce 7 marca 2013 roku na XV Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach.

Reżyseria, scenariusz i scenografia - Leszek Mądzik, muzyka - Piotr Klimek. Fragment „Samotności” Brunona Schulza czyta Jerzy Radziwiłowicz.

Scena Plastyczna KUL to autorski teatr scenografa i reżysera Leszka Mądzika. Założony w 1969 r., klasyfikowany jest jako autorski „teatr narracji plastycznej”. Głównymi środkami wypowiedzi są przestrzeń i światło. Całkowicie pozbawiony słowa, wypowiada się za pomocą plastyki, wspomaganej muzyką i grą aktorów.

Na profilu fb Lubelskiego "Gościa" www.facebook.com/gosc.lubelski ogłosiliśmy konkurs, w którym są do wygrania podwójne bilety na spektakl "Lustro".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma