Nowy numer 33/2018 Archiwum

Narysowany papież miłosierdzia

„Jan Paweł II - papież dialogu i miłosierdzia” to tytuł konkursu zorganizowanego przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie.

Od piętnastu lat Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie organizuje konkursy plastyczne i literackie związane z miłosierdziem. W tym roku bohaterem prac miał być Jan Paweł II i postawa miłosierdzia. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z całej Polski. - Zaprosiliśmy do udziału zarówno dzieci ze szkół, jak domy dziecka, Domy Opieki Społecznej i wszystkich tych, którym temat wydał się szczególnie bliski - mówi ks. Tadeusz Pajurek prezes Misericordii. Przed jury stanęło trudne zadanie, bo techniki prac były bardzo zróżnicowane. - Mieliśmy i obrazy olejne i wycinanki i wyklejanki i haft krzyżykowy, farby i kredki. Każdy mógł zrealizować swój pomysł w dowolnej technice. Pierwsze miejsce przyznaliśmy Joannie Kłopot za olejny obraz, ale wybór nie był łatwy, bo wiele prac było znakomitych - podkreśla ks. Tadeusz.

Organizatorom od lat przyświeca idea promowania wyobraźni miłosierdzia. Ogłaszane konkursy uruchamiają ją zarówno u najmłodszych, jak i tych trochę starszych.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma