Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W płaszczyku pseudowolności

Gabriele Kuby, ks. Paweł Bortkiewicz, Richard Kucharczyk oraz wielu innych zaproszonych prelegentów ukazywało dziś na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim prawdę o ideologii gender oraz wskazywało sposoby i metody obrony przed nią.

Czym jest gender i skąd się wzięło samo pojęcie wyjaśniała podczas pierwszej sesji zatytułowanej "Gender - założenia i geneza" niemiecka socjolog, wieloletnia badaczka zjawiska związanego z ideologią gender Gabriele Kuby. Na początku swojego wystąpienia, nawiązując do funkcjonującego na KUL od tego roku akademickiego kierunku związanego z gender, wskazywała, jak ważne jest informowanie młodych ludzi o tym, że ideologia gender niszczy rodziny, i przekazywanie im tej wiedzy uznała za jak najbardziej konieczne. G. Kuby podkreślała również, że wielkim polskim sukcesem jest trwająca w naszym kraju dyskusja dotycząca gender. - W Niemczech rząd w 1999 r. uchwalił, że ideologia gender będzie realizowana za pomocą państwowych pieniędzy jako ideologia, która ma być zaszczepiona w społeczeństwo. Nie było żadnej debaty na ten temat. Nikogo nie pytano o zdanie. Dopiero teraz zaczyna się jakaś dyskusja - mówiła niemiecka socjolog. - Zawsze myślałam, że po roku 1989 skończą się wszystkie ideologie, a okazuje się, że jednak nie. Ideologia gender ubiera się w płaszczyk pseudowolności.

G. Kuby nawiązała również do wyborów do europarlamentu, informując uczestników spotkania, że jednym z kandydatów na przewodniczącego PE jest ponownie Martin Schulz, który jest bardzo zdeterminowany, by wyrzucić chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej.

O gender jako nowej wojnie antropologicznej mówił Richard Kucharczyk z Katolickiego Uniwersytetu w Ruzomberoku. Natomiast ks. Paweł Bortkiewicz, oceniając ideologię gender, starał się odpowiedzieć na pytanie, czy gender to rzeczywiście dewastacja rodziny i społeczeństwa. - Największą przyczyną utraty tożsamości przez ludzi młodych jest dziś gender - podkreślał ks. Bortkiewicz. O epidemiologii lekarskiej wobec ataku gender informował dr Zbigniew Hałat, który wskazywał na konieczność wydatkowania wielkich pieniędzy na leczenie chorób związanych m.in. z homoseksualizmem. W spotkaniu uczestniczyła również współtwórczyni szkół Stowarzyszenia Sternik w Polsce - Dobrochna Lama. Prezentowała ona sposób wychowania dzieci, które szkoły Sternika wprowadziły do programu edukacyjnego, by przeciwstawiać się demoralizacji młodego społeczeństwa. Zbigniew Barciński, prezes Stowarzyszenia "Natan" oraz współtwórca ogólnopolskiej Koalicji Dla Rodziny, opowiadał o działalności Koalicji dla Rodziny oraz o pracach nad projektem ustawy "Stop pedofilii". Podkreślał również, że ekspansja ideologii gender jest aktualnie największym zagrożeniem dla naszych dzieci. 

Konferencję zakończyła uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy