Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kaczki na pomoc!

Z powodzeniem funkcjonuje w wielu miastach na świecie. Przyciąga tłumy zwolenników i entuzjastów. 15 czerwca także i u nas do Duck Race staną różnokolorowe kaczki, by wygrać pomoc dla potrzebujących dzieci.

- Zasada jest prosta - aby wziąć udział w Wyścigu Kaczek wystarczy wpisać się na listę uczestników i kupić kaczkę, która kosztuje 20 zł. - wyjaśnia Katarzyna Klimek reprezentująca organizatora wyścigu Fundację Skrzydła Dla Edukacji. - Jedna osoba może kupić dowolną liczbę kaczek, a za każde trzy wystawione kaczki otrzyma rabat w wysokości 10 zł.

Ideą organizowanego po raz pierwszy w Lublinie Wyścigu Kaczek jest wsparcie rodzin wielodzietnych, które chciałaby wysłać dzieci na wakacje, a często nie mają na to pieniędzy. - Czas wakacji to często duże wyzwanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu w sposób bezpieczny, pożyteczny i rozwijający – mówi Katarzyna Klimek - Dla rodzin, które wychowują troje i więcej dzieci jest to zadanie szczególnie trudne.  Statystycznie rodziny wielodzietne posiadają dużo niższy status materialny w przeliczeniu na członka rodziny. Dlatego, plany dotyczące wysłania dzieci na obozy wakacyjne pozostają dla niektórych tylko w sferze marzeń. Chcieliśmy, by nasza akcja w jakiś sposób wspomogła te rodziny i stała się tradycją w naszym rejonie. 

O dofinansowanie z Wyścigu Kaczek mogą starać się rodziny posiadające kartę Rodzina Trzy Plus. 

Każda wystawiona do wyścigu kaczka będzie posiadała swój własny numer identyfikacyjny, który będzie jednocześnie numerem startowym. Podczas pikniku 15 czerwca na Moście Kultury wszystkie zarejestrowane, gumowe kaczki zostaną wypuszczone na rzekę Bystrzycę, i będą dryfować w kierunku mety (ok. 500m). Właściciel kaczki, która dopłynie jako pierwsza, otrzyma nagrodę główną, którą jest wycieczka zagraniczna. Nagrodzone zostaną także osoby, których kaczki przypłyną w pierwszej piętnastce. Kaczki można "tuningować" malując na nich specjalne odznaczenia. Możne je też ubierać z zaznaczeniem jednak, że objętość kaczki nie może powiększyć się o więcej niż 10 proc. pierwotnej wagi czy jej powierzchni.

Kaczki można nabyć w budynku Szkoły „Skrzydła” przy ulicy Szmaragdowej 1 w Lublinie bądź w siedzibie stowarzyszenia „Agape” przy Bernardyńskiej 5, lub też zarejestrować swoją kaczkę na stronie internetowej www.wyscigkaczek.pl

Start  wyścigu zaplanowano na godzinę 16, ale przed tym wydarzeniem i w jego trakcie, organizatorzy proponują zarówno dużym jak i małym szereg atrakcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama