Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śpiew, który wywołuje dreszcze

Warsztaty organizowane są przez klasztor ojców dominikanów w Lublinie i działające przy klasztorze Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie.

"Do Źródła" – to hasło tegorocznych,  trzecich już Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej organizowanych przez Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie i działające przy klasztorze Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie. Celem warsztatów jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności wokalnych. Wspólnie spędzony czas to także okazja aby dzielić się swoją pasją śpiewu z innymi. W tym roku uczestnicy będą starali się doświadczyć głębi muzyki liturgicznej i dotrzeć do źródeł jej piękna. Kto im w tym pomoże? Organizatorzy postawili na znanych z poprzednich lat: Pawła Bębenka i Urszulę Rogalę. Oprócz nich, zajęcia dla uczestników poprowadzi Rafał Maciejewski z Łodzi, który od wielu lat związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz dyrygent Męskiego Zespołu Wokalnego „Kairos” - Borys Somerschaf z Lublina.

Organizatorzy mają nadzieję, że zdobyte doświadczenie pomoże wydobywać piękno muzyki liturgicznej również w lokalnych środowiskach uczestników, którzy pewnie jak co roku przybędą do Lublina z całej Polski. III Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2014 roku w lubelskim klasztorze oo. Dominikanów. Na zakończenie warsztatów, 15 czerwca w klasztorze przy ul. Złotej 9, po Mszy św. o godzinie 12.00  odbędzie się koncert podsumowujący warsztaty.  Zapisy już trwają! Więcej na stronie internetowej: www.warsztaty.lublin.dominikanie.pl

III Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej - zapowiedź
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Lublin

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama