Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zakończył się Kongres Powołaniowy

Teologiczna refleksja, świadectwa, koncerty ewangelizacyjne oraz wspólne świętowanie, były głównymi elementami spotkania związanego z jubileuszem 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

Kongres rozpoczął się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika - Szukając najgłębszego źródła naszego powołania - mówił inaugurując wydarzenie abp Budzik - trzeba nam za Janem Pawłem II wyznać, że „jeżeli chcesz odnaleźć źródło, musisz iść pod prąd", musisz szukać i pytać. 

Podczas trwającego trzy dni Kongresu dyskutowano o różnych drogach powołania kapłańskiego oraz o różnych drogach realizacji powołania, a także o miejscach odkrywania i formacji powołania - Nieuzasadnione jest mówienie o kryzysie powołań. Właściwszym jest mówienie o kryzysie powołanych i niektórych osób im towarzyszących – mówił ks. Marek Dziewiecki członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

W drugim i trzecim dniu Kongresu spotkania odbywały się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym, gdzie swój zjazd mieli lektorzy z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz rodziny księży i alumnów. Lubelskie seminarium w tym czasie przeżywało także Dzień Otwartych Drzwi. Kongres zakończył się wspólną Eucharystią. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama