Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zakończył się Kongres Powołaniowy

Teologiczna refleksja, świadectwa, koncerty ewangelizacyjne oraz wspólne świętowanie, były głównymi elementami spotkania związanego z jubileuszem 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

Kongres rozpoczął się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika - Szukając najgłębszego źródła naszego powołania - mówił inaugurując wydarzenie abp Budzik - trzeba nam za Janem Pawłem II wyznać, że „jeżeli chcesz odnaleźć źródło, musisz iść pod prąd", musisz szukać i pytać. 

Podczas trwającego trzy dni Kongresu dyskutowano o różnych drogach powołania kapłańskiego oraz o różnych drogach realizacji powołania, a także o miejscach odkrywania i formacji powołania - Nieuzasadnione jest mówienie o kryzysie powołań. Właściwszym jest mówienie o kryzysie powołanych i niektórych osób im towarzyszących – mówił ks. Marek Dziewiecki członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

W drugim i trzecim dniu Kongresu spotkania odbywały się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym, gdzie swój zjazd mieli lektorzy z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz rodziny księży i alumnów. Lubelskie seminarium w tym czasie przeżywało także Dzień Otwartych Drzwi. Kongres zakończył się wspólną Eucharystią. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma