Agape za bramą

Mieszkańcy Kraśnika i Lubartowa mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawników i psychologów z Katolickiego Stowarzyszenia Agape. W Krasniku filia OPOP mieści się w siedzibie fundacji "Za bramą".

Stowarzyszenie Agape rozszerzyło swą działalność na Kraśnik i Lubartów. Prawnicy i psycholodzy pomogą teraz także mieszkańcom obu tych miejscowości. Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma na celu nieść pomoc osobom, których nie stać na fachową pomoc prawnika czy psychologa. Niejednokrotnie życie okazuje się dla wielu osób brutalne. Wielu cierpi w wyniku różnych przestępstw. Do prawników zgłaszają się ofiary wypadków drogowych, przemocy w rodzinie, przemocy w środowiskach pracy i w szkole oraz wiele innych. Podobnie z pomocy psychologów korzystają osoby, które doznały krzywdy lub stały się ofiarami przemocy lub uzależnień.

Od niedawna we współpracy z Fundacją „Za bramą” działalność rozpoczęła filia Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kraśniku. W ramach punktu osoby pokrzywdzone oraz ich rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, prawnej oraz innych dodatkowych form wsparcia (m.in. zwrot kosztów przejazdu, wsparcie socjalne w postaci bonów żywnościowych na środki czystości, odzież, a także dofinansowanie edukacji). Kadra pracowników Agape ma wysokie kompetencje i duże doświadczenie w tym zakresie.

Filia OPOP w Kraśniku Starym mieści się w pomieszczeniach Fundacji „Za bramą” przy ul. Klasztornej 3, na dziedzińcu klasztornym przy kościele Wniebowzięcia NMP. Więcej szczegółów pod nr tel. 782 515 474 i na stronach internetowych „Za bramą” oraz Agape. Dyżur psychologa odbywać się będzie w soboty w godz. 10 - 15, zaś prawnika w czwartki w godz. 14 - 19. Zapisów można dokonywać telefonicznie.

Wobec przemocy i przestępstwa nie powinniśmy być bierni. Dlatego informujmy osoby, które mogłyby znaleźć właściwą dla siebie i bliskich pomoc, iż istnieją dwie dodatkowe filie OPOP w naszym województwie: w Lubartowie i Kraśniku.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..