Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wypłyń na głębię

Modlitwa i adoracja Chrystusa to przewodnie motywy kongresu zorganizowanego w związku z obchodami jubileuszu 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

Szukając najgłębszego źródła naszego powołania, trzeba nam za Janem Pawłem II wyznać, że „jeżeli chcesz odnaleźć źródło, musisz iść pod prąd, musisz szukać i pytać – mówił inaugurując kongres abp Stanisław Budzik. Kongres podzielony został na dwie części: Sympozjum naukowe na KUL-u oraz konferencje, czuwania i koncerty w Metropolitalnym Seminarium Duchownym. O tym, co to znaczy być powołanym, mówił na KUL-u ks. dr Marek Dziewiecki, członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

Zaproszeni prelegenci dyskutowali również o różnych rodzajach powołania oraz miejscach jego odkrywania i formacji. W seminarium zorganizowano spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas którego uczestnicy zastanawiali się nad rzeczywistością powołania i „pomysłu na życie”, który Pan Bóg dla nich przygotował. Ostatni dzień kongresu był również w seminarium dniem otwartych drzwi oraz okazją do wspólnej Eucharystii i spotkania rodziców kapłanów i alumnów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma