Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dzieci to skarb, nie garb

Mimo pochmurnej pogody lublinianie tłumnie wyszli na ulice miasta, by wspólnie zamanifestować przywiązanie do wartości i tradycji.

Tradycyjnie marsz poprzedziły zabawy dla najmłodszych oraz program słowno-muzyczny na scenie przed Collegium Jana Pawła II. Punktualnie o godzinie 16 Marsz życia, z Parafialną Orkiestrą Dętą z Szastarki na czele, ruszył spod KUL-u w kierunku katedry. Szli młodzi i starsi. Ci którzy sami iść nie mogli, jechali w wózkach pchanych przez rodziców lub opiekunów. Nie zabrakło śpiewów i skandowania haseł, wśród których dominowało „Zawsze i wszędzie rodzina na szczycie będzie”.

Niesiono także transparenty z napisami „Obywatelu powiedz dzieciom tak”, „Chcesz mieć emeryturę, zadbaj o dzieci furę”, „Rodzina jest podarowaniem siebie”, „Chłopak, dziewczyna normalna rodzina” oraz „Dzieci skarbem, a nie garbem”. – Uczestniczymy w marszu po raz kolejny, bo uważamy, że w dzisiejszych czasach należy publicznie pokazywać, czym jest normalność – mówią Paweł i Ania, rodzice trójki dzieci. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu było: „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. – Wybierając takie hasło, chcieliśmy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest rodzina, by dobrze funkcjonowało całe społeczeństwo – mówi ks. Marek Urban odpowiedzialny za tegoroczny Marsz Życia w Lublinie. Celem marszu było przede wszystkim podkreślenie, że rodzina jest pierwszym miejscem kształtowania tożsamości kulturowej, historycznej i terytorialnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma