Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wspólnota to ty i ja

Jak zwykle na wszystkich mieszkańców Lublina czeka wiele atrakcji - zabawy sportowe, pokazy, dobra muzyka, taniec, różnorodna i smaczna kuchnia oraz liczne konkursy z nagrodami.

Organizatorem Rodzinnego Festynu ze św. Janem Pawłem II pod nazwą "Wspólnota to ty i ja" jest Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”. Impreza od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości. 

Tegoroczna zabawa rozpocznie się 14 czerwca o godzinie 11.00 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom XXI Rozgrywek o Puchar Niepokalanej - Poczekajka Cup2014. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. Po południu na scenie zagości zumba, a o godz. 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Bethel z Wrocławia i wspólna zabawa przy muzyce reggae. 

Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Uczestnicy będą mogli poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu, zagrać w rugby wspólnie z zawodnikami drużyny ekstraligi Budowlani Lublin. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, euro bangee, a także znakowanie rowerów i „śmiechowisko”. Na najmłodszych zaś czeka kinder kraina, a w niej m.in. przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.
Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów, a na zwycięzców i uczestników tych zabaw, czekać będzie mnóstwo ciekawych i nagród. 

Organizatorzy zadbali także o podniebienia swych gości. W bogatej ofercie kulinarnej będzie m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska sióstr kapucynek i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej braci kapucynów. 

Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin a patronat honorowy objęli:  Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski, Minister Prowincjalny kapucynów o. Andrzej Kiejza, Rektor KUL prof. dr hab. Antoni Dębiński, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin – Piotr Kowalczyk

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama