Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Co mówią o nowym sekretarzu KEP?

Bp Miziński jest pracownikiem naukowym KUL. W latach 1996-1999 odbył studia w Studium Rotalnym przy Trybunale Roty Rzymskiej - otrzymał tutuł adwokata Roty Rzymskiej. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego z zakresu prawa kanonicznego.

Bp Artur Miziński jest doktorem habilitowanym prawa kanonicznego, kierownikiem Katedry Kościelnego Prawa Karnego KUL.

Komentując ten wybór rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński powiedział: - Bardzo się cieszę, że ks. bp Artur Miziński został wybrany na to stanowisko. W naszym środowisku jest znany jako człowiek bardzo zatroskany o dobro Kościoła oraz jako bardzo dobrze wykształcony prawnik. Jego rzymska formacja, kontakt ze środowiskiem uniwersyteckim i zaangażowanie w pracę duszpasterską gwarantują, że swoją nową funkcję będzie pełnił owocnie dla dobra Kościoła.

- Bp Artur jest dobrym przełożonym, świetnym specjalistą w zakresie kościelnego prawa karnego. To człowiek bardzo otwarty, życzliwy zarówno dla współpracowników, jak i dla studentów.  Studenci przychodzą do niego z różnymi sprawami, nie tylko naukowymi - mówi ks. dr Maciej Staszak, asystent w Katedrze Kościelnego Prawa Karnego. - Jeśli chodzi o zajęcia dydaktyczne, bp Miziński prowadzi je systematycznie zarówno ze studentami studiów magisterskich jak i doktoranckich. Ma troje doktorantów, którzy prowadzą badania naukowe, ale też magistrantów - dodaje.

- Jako wykładowca i kapłan jest zawsze uśmiechnięty i pomocny dla studentów - mówi Łukasz Sztolf, student prawa kanonicznego KUL. - Nigdy nie doprowadzał do sytuacji trudnych czy konfliktowych. Zawsze można było porozmawiać z nim na korytarzu. Zawsze też rozpoznawał swoich studentów w różnych miejscach, gdzie nam się zdarzyło spotykać. Sam o sobie mówił, że jest "pastuszkiem" diecezji, bo pasterzem jest arcybiskup Budzik. To pokazuje dystans, z jakim podchodzi do siebie. Wybór bp. Artura na sekretarza generalnego KEP przyjąłem z wielką nadzieją, bo to będzie szansa dla naszego Kościoła. Jest świetnym prawnikiem i zasiada w Radzie ds. Środków Masowego Przekazu. Myślę, ze będzie dobrym sekretarzem po bp. Polaku. Jest też młody - dodaje Łukasz Sztolf.

- Jako ksiądz archidiecezji lubelskiej bardzo się cieszę, że nasz biskup pomocniczy został wybrany na sekretarza generalnego KEP. A z drugiej strony czuje się jakiś żal, bo jest nam tutaj potrzebny i w wymiarze duszpasterskim i dydaktyczno-naukowym.  Pewnie będzie czuć brak bp. Artura, bo pewnie nowe zadania w KEP nie pozwolą mu na pracę w naszej archidiecezji na tej samej zasadzie jak do tej pory - mówi ks. Maciej Staszak.

- Teraz jest sesja naukowa i bp. Artur Miziński musi przepytać kilkudziesięciu studentów. Przynajmniej do końca tego roku akademickiego, a więc do 30 września będzie kierował Katedrą Kościelnego Prawa Karnego na KUL. Co dalej, czas pokaże - dodaje ks. Staszak.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Agaton
  11.06.2014 12:57
  Swoją opinię wyraziłem w innym miejscu dodam tylko,że Ekselencja powinien zrzucić parę kilogramów (patrz:zdjęcie).
  doceń 0
 • M.R
  11.06.2014 19:06
  Doceniam ludzi wykształconych o szerokich
  horyzontach zainteresowań w różnych aspektach
  naszego życia.Mam nadzieję,że wybór na
  tą funkcję na stanowisko nowego sekretarza
  KEP Bp Mizińskiego -będzie dobrym przykładem
  demokracji prawa-aktu społecznego życia,którego
  kwestią jest dobro naszej ojczyzny.Pragniemy
  w życiu codziennym większej kultury bycia
  i wyrozumiałości względem wobec drugiego
  człowieka.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma