Nowy numer 3/2021 Archiwum

Potrzebna pielęgniarka

Jedni otrzymują żywność, inni ubrania czy lekarstwa. Bezrobotnych się szkoli, by wyszli z kryzysu. A dzieci mogą pojechać na wakacje - często pierwszy raz w życiu.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest prężnym ośrodkiem, którego działalność nieustannie się rozszerza o nowe pomysły i nowe drogi pomocy najuboższym i potrzebującym. Teraz trwa przygotowanie do kolonii dla dzieci w ośrodku w Firleju.

– W tym roku odbędą się trzy turnusy integracyjne – razem z dziećmi z Lubelszczyzny będą w nich uczestniczyć dzieci z Białorusi, Ukrainy i Czeczenii. Nasze kolonie są alternatywą dla tych, którzy zazwyczaj nie mogą nigdzie wyjechać i skazani są na pobyt wyłącznie w domu – mówi Mateusz Jocek, rzecznik lubelskiej Caritas. – Wielką siłą tych kolonii są wolontariusze, bez których nie udałoby się ich zorganizować. Ostoją dla nas są szkolne koła Caritas i ich opiekunowie, którzy nas wspierają także w czasie wakacji. Nadal jednak poszukujemy pielęgniarek na nasze turnusy, ale wierzymy, że takie osoby zechcą spędzić czas z dziećmi i nas wesprzeć organizacyjnie.

Jest już całe grono osób, które wyjeżdżały jako dzieci na te kolonie, a teraz same wspierają fundusz Caritas Dzieciom.

Wolontariusze i osoby chętne do pomocy oraz wsparcia kolonii dla dzieci organizowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej mogą się zgłosić do biura Caritas lub uzyskać informacje telefonicznie i poprzez stronę internetową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama