Nowy numer 47/2020 Archiwum

Język polski jest fajny

Już po raz po raz czterdziesty pierwszy, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II inauguruje zajęcia w Szkole Letniej w ramach Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

W tym roku KUL gości około 130 osób z 22 krajów. Wśród słuchaczy są między innymi osoby z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich, takich jak Columbia University, Harvard University, Oxford University czy The University of North Carolina. Słuchacze uczestniczą w kursach trwających od 2 do 8 tygodni o różnych stopniach intensywności (od 5 do 8 godzin dziennie).

Katolicki Uniwersytet Lubelski oferuje swoim zagranicznym gościom ciekawe zajęcia, w czasie których mogą poznać nie tylko język, ale także kulturę polską. Wśród tegorocznych zajęć są między innymi wykłady z historii Polski, polskiej literatury, muzyki i filmu. Jak co roku słuchacze Szkoły Letniej będą mogli również poznać oprócz Lublina także inne polskie miejscowości. W planach jest wyjazd do Sandomierza, Krakowa, Warszawy, Zamościa i Kozłówki. Letnie zajęcia potrwają do końca sierpnia. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama