Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lublin bardzo muzyczny

"Inne Brzmienia" to największy miejski festiwal muzyczny po wschodniej stronie Wisły. Do Lublina przyjechało ponad 100 artystów z całego świata.

"Inne Brzmienia" to część lubelskiej edycji Wschodu Kultury, która składa się z 10 modułów.

Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Poza głównym programem muzycznym, organizatorzy przygotowali program dla miłośników ambitnego kina, literatury czy sztuki.

Najmłodsi cały czas bezpłatnie mogą uczestniczyć, w przygotowanych specjalnie z myślą o nich, "Małych Innych Brzmieniach". 

Do udziału w festiwalu zaproszonych zostało 26 zespołów z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Armenii, Rosji, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA, Polski i Izraela.

Przed nami jeszcze jedne z najlepszych koncertów zaplanowane na tegoroczną edycję Innych Brzmień. Dziś wieczorem przed lubelską publicznością na placu Zamkowym  wystąpi Asian Dub Foundation, jedna z najpopularniejszych kapel wykorzystujących wątki world music.

Przed ich występ zaprezentuje się jeszcze rosyjski projekt Yat-Kha oraz izraelski Kruzenshtern & Parohod, grający mieszankę muzyki klezmerskiej, rocka, punka, ale też jazzu i muzyki improwizowanej.

Festiwal zakończy w niedzielę występ Alison Golfrapp na placu Zamkowym. 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma