Sztuczki w Lublinie

200 godzin występów artystów z kilkunastu państw świata, ponad 80 spektakli ulicznych i 3 dni warsztatów kuglarskich to wszystko podczas piątej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów

Już 24 lipca o godz. 20 sprzed Ratusza wyruszy Wielka Parada Kuglarska, która oficjalnie rozpoczenie Carnaval Sztuk - Mistrzów. Pochód zakończy się w Ogrodzie Saskim, gdzie na scenie Muszli Koncertowej, o 21:30 wystawione zostanie niezwykle akrobatyczne widowisko pt. „Prometeusz”. W piątek, 25 lipca od 11:00 do 17:00 wszyscy śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił podczas Otwartych Warsztatów Kuglarskich na Błoniach Pod Zamkiem.  W tym samym czasie i miejscu swoje podwoje otworzy dla najmłodszych Lublinian Europejskie Centrum Bajki. A na Placu Litewskim od godziny 16:00 dzieci będą mogły bawić się w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych.  Jak co roku w czasie Carnavalu Sztuk-Mistrzów ulice w centrum Lublina staną się miejscem niecodziennych wydarzeń kulturalnych. W piątek spektakle rozpoczną się od 16:00 i potrwają aż do 22:30. W sobotę i niedzielę (26. i 27 lipca) program Carnavalu Sztuk-Mistrzów będzie trwał nieprzerwanie od 11:00 do północy. W weekend mieszkańcy i goście Lublina obejrzą występy blisko 30 grup artystycznych z dwunastu krajów.

Tradycyjnie, przez cały czas trwania imprezy, nad głowami przechodniów będzie można oglądać występy highlinerów w ramach których rozgrywać będzie się jedyna tego typu na świecie impreza - Urban Highline. Atrakcją tegorocznej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów będzie specjalnie przygotowana na tę okazję iluminacja świetlna, która przez 4 dni podkreślać będzie piękno lubelskich kamienic.

Carnaval Sztuk - Mistrzów, który jest organizowany nieprzerwanie od 2011 r. i już  na stałe wpisał się w letni krajobraz Lublina. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..