Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ekwipunek pielgrzyma

Lubelska pielgrzymka piesza z Lublina na Jasną Górę ruszy 3 sierpnia, już jednak warto się do niej przygotować. Doświadczeni pielgrzymi podpowiadają co warto ze sobą zabrać.

Przed pielgrzymami długa, często trudna trasa dlatego trzeba się do niej dobrze przygotować. – Należycie spakowany bagaż ułatwia pielgrzymowanie – przekonują doświadczeni pątnicy i przypominają, że na pielgrzymkę należy zabrać ze sobą dokumenty tożsamości, różaniec, modlitewnik, śpiewnik, zeszyt i długopis oraz pieniądze na zakup żywności. Nie należy zabierać żadnych cennych rzeczy. Ważne jest by mieć przynajmniej dwie pary wypróbowanego obuwia, kilka par wełnianych lub bawełnianych skarpet, bieliznę bawełnianą, ciepły sweter, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy. Przydaje się też mały plecak lub torba noszona przez ramię (nie teczka, ani siatka) z prowiantem na cały dzień, bidon lub termos (nie szkło), nóż, łyżka, widelec, kubek metalowy lub plastikowy. Ponadto własna mini apteczka, śpiwór i materac; wskazany jest namiot i latarka elektryczna.

Trwają już zapisy na 36. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Od 24 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed archikatedrą lubelską czynny jest sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywają się w godz. 10.00-17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.