Nowy numer 28/2018 Archiwum

Strażacy proszą o krew

Każdy wie, jak cenna jest krew, ale nie każdy decyduje się zostać krwiodawcą. A szkoda. Akcję poboru krwi, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, organizują w poniedziałek strażacy.

Wakacje są co roku czasem, gdy w centrach krwiodawstwa brakuje krwi. Tak jest i w tym roku. - Część naszych krwiodawców, którzy oddają krew wyjeżdża na urlop i nie ma ich zwyczajnie w Lublinie. Poza tym podczas wakacji zwykle potrzeby są większe ze względu na zwiększającą się liczbę wypadków - mówią pracownicy Centrum Krwiodawstwa. By wspomóc zapasy do akcji włączyli się strażacy. Specjalny ambulans stanie przed siedzibą Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Szczerbowskiego w poniedziałek 28 lipca. Rejestracja dawców rozpocznie się o godzinie 8.00 i potrwa do 11.00.  W przypadku dużego zainteresowania jest możliwe wydłużenie całej akcji. Dodatkową atrakcję dla wszystkich, którzy zdecydują się przyjść na ulicę Szczerbowskiego, będzie możliwość zwiedzania strażnicy oraz obejrzenia samochodów i sprzętu używanego podczas akcji . W roli przewodników wystąpią sami strażacy, którzy będą również odpowiadać na pytania dotyczące ich pracy. Kto nie zdąży oddać krwi dziś może to uczynić każdego dnia w punkcie krwiodawstwa.
Jak informują pracownicy Centrum Krwiodawstwa w Lublinie - brakuje krwi grup Rh (-) A, B, AB oraz 0.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma