Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dzieci z Serbii w Lublinie

Wakacje w Lublinie dla dzieci z serbskiego Obrenovac zorganizowało Stowarzyszenie Solidarności Globalnej. W tym czasie w Serbii przebywa grupa polskich wolontariuszy, którzy pomagają w przywróceniu do stanu używalności jedną ze szkół.

Grupa 40 dzieci z Obrenovac w Serbii wraz z opiekunami przyjechała do Lublina. Ich miejscowość została zniszczona przez potężną powódź, jaka w maju nawiedziła Bałkany. Stowarzyszenie Solidarności Globalnej założone przez ks. Mietka Puzewicza przyjęło w gościnę dzieci z rodzin najbardziej dotkniętych powodzią. Przy wsparciu wielu osób pobyt serbskich dzieci ma bogaty program. Dziś grupa zwiedzała lubelskie muzeum na zamku i starówkę. W kolejnych dniach odbędą się spotkania z ciekawymi gośćmi i wiele zabaw.

W tej chwili w Obrenovac, w zniszczonej szkole, pracują wolontariusze, którzy z Lublina wyjechali za pośrednictwem Stowarzyszenia Solidarności Globalnej. Powódź, jaka przeszła przez Bałkany, poczyniła większe straty niż ostatnia wojna. Dlatego apelujemy do ludzi dobrej woli o wsparcie mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, które już we wrześniu będą potrzebowały wyprawek szkolnych.

Jak informuje radio eR, Centrum Wolontariatu prowadzi akcję, w której każdy możne zakupić wyprawkę do szkoły. Dary można składać w biurze Centrum Wolontariatu w Lublinie przy ul. Jezuickiej 4. Zbiórka prowadzona jest do końca sierpnia. Więcej informacji oraz numer konta na www.solidarity.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama