Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Garncarze i konie w "Adrenalinie"

W projekcie wzięło udział 25 młodych uczestników w wieku 6-12 lat. Podczas 10 dni zajęć czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Zaczęli od poznania się i integracji. Drugi dzień to zajęcia z rękodzieła z gliny, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł ze swojego kawałka plastycznej masy stworzyć niepowtarzalną rzeźbę, a kolejka chętnych do spróbowania swoich sił przy kole garncarskim zdawała się nie mieć końca.

Równie ciekawe okazały się warsztaty tworzenia eko-strojów. Dodatkowych emocji dostarczył fakt, że całość zajęć zakończył pokaz mody, który obejrzeli i oceniali dyrektor oraz pracownicy Krasnostawskiego Domu Kultury. Dopełnieniem zajęć plastycznych był plener malarski, gdzie uczestnicy uczyli się rysunku z natury, a także malarstwa na szkle, poznając nowe techniki posługiwania się pędzlem i farbami.

- Prawdziwą frajdą były też wycieczki w okolice Krasnegostawu. W stajni „Adrenalina” w Siennicy Nadolnej rówieśnica naszych uczestników z zaangażowaniem opowiadała o opiece nad końmi, prezentowała siodłanie konia, a potem z zapartym tchem śledziliśmy, jak skacze na nim przez przeszkody. Pamiętaliśmy również, by oprócz rozrywki zapewnić dzieciom nieco zajęć edukacyjno-wychowawczych. Dlatego też uczestniczyliśmy w spotkaniu z grupą PAT z Młodzieżowego Domu Kultury, która poprzez zabawy i warsztaty przybliżyła problem m.in. palenia papierosów i spożywania alkoholu, pracownica sandepidu poruszyła temat higieny oraz bezpiecznego zachowania się podczas wakacji, a podczas pieszego rajdu wysłuchaliśmy opowieści o zabytkach i historii Krasnegostawu - wyliczają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma