Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chełm już idzie na Jasną Górę

Wyruszyła Chełmska Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkaset osób niesie swoje intencje lub te powierzone przez bliskich. Z Lubelską Pielgrzymką połączą się za kilka dni.

Chełmska Grupa pielgrzymkowa już w drodze na Jasną Górę. Wyruszyli z „Górki” Chełmskiej po błogosławieństwie i Mszy św. Będą szli najpierw sami. Potem dołączy do nich grupa z Krasnegostawu. Z pielgrzymami z Lublina połączą się w okolicach mostu w Annopolu.

Przewodnikiem grupy jest ks. Marcin Rola. Był na pielgrzymce już 22 razy. Sam musiał zadbać o szczegóły przygotowań. – Jeździłem do proboszczów, ustalałem, kiedy Msza św., gdzie noclegi i posiłki. Ale mam też pomoc w tym wszystkim księży i osób świeckich. Jestem po raz drugi przewodnikiem dla grupy chełmskiej. I nie ukrywam, że dobrze, jeśli przewodnik jest niezmienny. To wiele porządkuje i stanowi pewne ułatwienie. Przed rokiem musiałem organizować wszystko od początku – mówi ks. Marcin Rola.

Na pielgrzymkę wybrał się także ks. Krzysztof Krakowiak, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Z pewnością jego talent muzyczny będzie pomocny w drodze i podczas liturgii. Z Chełma na Jasną Górę wyszła grupa kilkuset osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma