Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pielgrzymka dobiega końca

Powoli lubelska pielgrzymka dociera do celu. Zaczyna się powoli czas podsumowań i refleksji. Jaka była tegoroczna pielgrzymka? Co ją będzie odróżniać od pozostałych? O tym dowiemy się już za kilka dni.

Pielgrzymka lubelska powoli dobiega końca. Za niespełna dwa dni pątnicy staną u stóp Maryi na Jasnej Górze. Nadszedł więc czas podsumowań, podziękowań i postanowień. Dzisiaj, na Mszy św. we Włoszczowej na ręce bp. Ryszarda Karpińskiego złożone zostały deklaracje duchowej adopcji, krucjaty wyzwolenia człowieka oraz inne postanowienia pątników. Wszystko po to, by, jak zaznacza ks. Mirosław Ładniak - doświadczenia z wędrówki przetrwały także wtedy, gdy opadnie już pielgrzymkowy entuzjazm. Do duchowej adopcji dziecka poczętego, podobnie jak w zeszłym roku, przystąpili prawie wszyscy pielgrzymi. 

Bp. Karpiński w homilii odwołał się do włoszczowskich strajków w obronie krzyża, zaznaczając, że także dziś należy bronić krzyża, z którym związani jesteśmy mocą każdego sakramentu. Dzisiejszą noc pielgrzymi spędzają w Koniecpolu oraz Starym Koniecpolu, wieczorem grupy spotkały się na przedostatnim już apelu. Jutro ostatni dzień na szlaku - z małymi zmianami na trasie oraz wejściem na tzw. Przeprośną Górkę. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma