Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lekcja patriotyzmu

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele garnizonowym, skąd przemaszerowano na pl. Litewski na oficjalne uroczystości z udziałem lokalnych władz i wielu mieszkańców Lublina.

Dla młodego pokolenia udział w uroczystościach to lekcja patriotyzmu. - Jeśli dziś pokaże się dzieciom, z czego jesteśmy dumni, opowiemy historie rodzinne zasłyszane od naszych dziadków, być może uczestników wydarzeń z 1920 roku i zwycięskiej bitwy warszawskiej, to kiedy dorosną, będą mieć patriotyzm we krwi, który - mam nadzieję - przekażą swoim dzieciom - mówi Kazimierz Jurek, który na pl. Litewski przyszedł z wnukami.

Wojewoda lubelski Wojciech Wilk zwrócił się do żołnierzy: - W imieniu mieszkańców województwa lubelskiego wyrażam wdzięczność polskim żołnierzom za ofiarną i niełatwą służbę. Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązków oraz starania, by polska armia cieszyła się społecznym zaufaniem. Wasz wysiłek i patriotyzm współtworzy tożsamość naszego narodu. Wasz profesjonalizm budzi optymizm co do przyszłości Polski.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich służb mundurowych pełniących służbę na Lubelszczyźnie. Po części oficjalnej został odczytany Apel Poległych. Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i kwiaty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma