Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nowa szkoła rusza we wrześniu

1 września zaczną się tu normalne zajęcia. Trwają jeszcze ostatnie prace przy urządzaniu placówki, ale nie wpłynie to na rozpoczęcie lekcji w nowym roku szkolnym. Nowa szkoła powstała w dzielnicy Sławin w rejonie ulic Jana Lisa i Sławinkowskiej.

Budynek szkoły zlokalizowany jest wewnątrz osiedla i ma dobry dostęp komunikacyjny - zachwalają władze miasta. Charakteryzuje się nowoczesną architekturą i funkcjonalnymi rozwiązaniami wewnętrznymi.

Budynek ma zabudowę segmentową z osobnym segmentem dla oddziałów przedszkolnych, salę gimnastyczną, sale do ćwiczeń, siłownię, blok żywieniowy z przestronną jadalnią, słoneczne sale lekcyjne z zapleczem na pomoce dydaktyczne, bibliotekę z czytelnią, świetlicę zapewniającą opiekę dzieciom pozostającym dłużej w szkole po zajęciach ze względu na czas pracy rodziców. Przystosowany jest do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnością ruchową. W budynku zaprojektowano pomieszczenie klubu osiedlowego z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięć związanych z życiem osiedla. - Do czterech oddziałów przedszkolnych będzie uczęszczać 100 dzieci, mamy 21 oddziałów w szkole podstawowej z ok. 600 uczniami, w tym osiem klas pierwszych. Są też dwie klasy pierwsze gimnazjum - wyliczał Lucjan Miciuk, dyrektor szkoły. Budowa szkoły kosztowała 28 mln zł, z czego 24,8 mln zł pochłonęły same prace budowlane.

Władze miejskie są bardzo dumne z tej inwestycji i zachwalają swoje zasługi w dziedzinie edukacji, jednak mieszkańcy sąsiedniej dzielnicy Szerokie nie podzielają entuzjazmu. Sami o szkołę proszą od wielu lat bezskutecznie. Dzielnica Szerokie to nowe prężnie rozwijające się osiedle domków jednorodzinnych, gdzie mieszka wiele rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, jednak mieszkańcy przegrywają konkurencję z dzielnicami, w których powstają bloki. To na nowym blokowisku, w rejonie ulicy Gęsiej, miasto zamierza budować szkołę. O dzielnicy Szerokie władze na razie nie pamiętają, choć obietnice budowy szkoły w tym rejonie padały już wielokrotnie.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy