Nowy numer 44/2020 Archiwum

Meeting w rytmie bluesa

Tegoroczna VI edycja festiwalu Kraśnik Blues Meeting była kontynuacją imprezy, która odbywała się od 1999 do 2004. Po 10-letniej przerwie władze miasta postanowiły festiwal reaktywować.

Na scenie Kraśnik Blues Meeting pojawili się znakomici i uznani muzycy, grający na międzynarodowej scenie bluesowej. Zaprezentowano również filmy o bluesie, które można było obejrzeć na festiwalowym placu przy estradzie.

Festiwal w Kraśniku to forma promowanie młodych form muzycznych i propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani byli po nadesłaniu materiałów demo, a w konkursie oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. W części konkursowej wystąpiło osiem zespołów, które oceniali znani bluesowi muzycy Sławek Wierzcholski, Leszek Cichoński, Radek Barczak, Bartek Abramowicz oraz Adam Dobrzyński. Grand Prix Burmistrza Miasta Kraśnik w wysokości 5000zł. otrzymał lubelski zespół De Luxe,  II miejsce i nagrodę w wysokości 2500zł. otrzymał zespół Sideroad, a III miejsce i nagroda w wysokości 1500zł. przypadła zespołowi The Bl Blues Band.

Gwiazdami festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2014 byli: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Niki Buzz (USA) And Dr Blues And Soul Re Vision, Leszek Cichoński, Gang Olsena oraz Pawkin „Blues Project” z gościnnym udziałem Leszka Cichońskiego oraz Sławka Wierzcholskiego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama