To wydarzenie promujące twórczość młodych ludzi. Finał już niebawem, wkrótce także ukaże się publikacja z ich wierszami. Ale to nie wszystko. Trójka uczniów III LO w Lublinie - Julia, Paulina i Maciej - pokazała poezję na zdjęciach. W galerii prezentujemy ich w obiektywie.
Jarmark Poezji to impreza kulturalna o zasięgu ogólnopolskim. Ma za zadanie prezentować twórczość młodych poetów i bardów oraz umożliwić im doskonalenie umiejętności poprzez warsztaty prowadzone przez specjalistów w poszczególnych dziedzinach. "Poezja to nasza Matka i Nauczycielka, i Oskarżycielka. Trwoga! Pisać byle czego nie wypada. Nie wolno czernić kartek atramentem bez powodu na wieki całe. Słów nie rzuca się na wiatr, nie wolno nam kaleczyć nimi ust, uszu, mózgu, aby kto czasem idąc chodnikiem albo miedzą nie upadł przytłoczony bezmiarem banału" - czytamy we wstępie publikacji zawierającej prace uczestników konkursu.
Wśród poezji pisanej przez młodych twórców znalazły się perły. Chociażby wiersz Szymona Dubiela, który nie zawiera tytułu: „Kiedyś było lepiej. Tyle wam powiem. Bo teraz - choć bozon Higgsa w zasięgu /Choć wolność pod pachą /Choć prawo na ręku - to wtedy byle mleczarz mógł mocować się z Bogiem!”.
W ramach projektu "Jarmark Poezji" organizowane są konkursy na piosenkę autorską, tekst poetycki oraz konkurs plastyczny.
Festiwal Poezji kończy projekt "Jarmark Poezji" i odbędzie się 20 września w studiu muzycznym Radia Lublin. Początek o godz. 14. Wtedy rozpocznie się panel dyskusyjny na temat roli słowa i poezji we współczesnej kulturze. Następnie zostaną wręczone nagrody w konkursach na poezję, pracę plastyczną i poezję śpiewaną. Całość festiwalu uświetni koncert Moniki Parczyńskiej. Wstęp jest wolny.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu miasta Lublin przy współudziale stowarzyszenia Agape oraz uczniów III LO w Lublinie. Partnerem medialnym wydarzenia jest „Gość Lubelski”.