Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rowerowe zasady

Porozumienie Rowerowe przeprowadziło kolejną serię terenowych zajęć z bezpiecznej jazdy rowerem dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Praktyczna nauka zachowania rowerzysty na ulicy oraz część teoretyczna miała przygotować młodzież do bezpiecznego poruszania się rowerem po ulicy. -  Wszyscy, którzy spotkali się przy Szkole Podstawowej nr 21, gdzie odbywało się szkolenie, mogli oddać swój rower specjalistom, by ci sprawdzili stan techniczny i wyposażenie. Na szkolnym placu była możliwość przećwiczenia podstawowych manewrów tj. skręcanie, hamowanie i jazda w kolumnie. Zdobytą wiedzę testowaliśmy na ulicach miasta - mówią organizatorzy szkolenia.

Każdy, kto porusza się rowerem, powinien znać zasady panujące na ulicy. Z tym bywa jednak różnie i nie dotyczy to tylko młodych rowerzystów. - Skręcając w lewo z ulicy podporządkowanej należy zatrzymać się dopiero przed trójkątami, chyba że zachodzi konieczność ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. To zasada, o której zapominają także dorośli rowerzyści. Dobrze więc czasami przypomnieć sobie co można, a czego nie - podkreślają członkowie Porozumienia Rowerowego.

Szkolenie było tym istotniejsze, że w Lublinie ruszają właśnie wypożyczalnie rowerów, więc i ruch rowerowy powinien znacznie wzrosnąć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama