Nowy numer 43/2020 Archiwum

Droga prawie luksusowa

Największa inwestycja drogowa w Lublinie została zakończona. Można już jechać nowym odcinkiem przebudowanej al. Solidarności. Właśnie otwarta trasa jest jedną z trzech dróg prowadzących do obwodnicy Lublina.

Nowa droga dojazdowa do węzła drogowego „Dąbrowica” stanowi połączenie układu komunikacyjnego miasta z obwodnicą Lublina. Prace obejmowały budowę odcinka drogi krajowej nr 19 o łącznej długości 5,800 km, w tym:

1) na terenie Miasta Lublin - przedłużenie alei Solidarności o długości 3,8 km od skrzyżowania z al. Warszawską do granicy miasta, inwestycja przygotowana realizowana i nadzorowana przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie;

2) poza granicami Miasta Lublin na terenie Gminy Jastków – droga o długości 2,0 km od granic miasta do północno-zachodniego wielopoziomowego węzła drogowego "Dąbrowica", zadanie realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie.

Wybudowana al. Solidarności stanowi jedną z trzech dróg dojazdowych do budowanej obwodnicy miasta Lublin i najważniejszy dojazd do głównego węzła „Dąbrowica” obwodnicy Lublina oraz główny wlot/wylot z/do Warszawy. Wybudowana droga przejmie większość ruchu drogowego (ok. 80-85%) z dotychczasowej al. Warszawskiej, a tym samym przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa i komfortu ruchu na tym odcinku, a w przyszłości spowoduje przeniesienie ruchu tranzytowego na obwodnicę Lublina.

To dopiero pierwszy krok w budowanej obwodnicy miasta. W najbliższym czasie mają być oddane kolejne odcinki obwodnicy od strony wschodniej Lublina, jednak o przełomie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy także od Zachodu Lublin będzie miał obwodnice. Nowy odcinek drogi nie ułatwi życia mieszkańcom zachodnich dzielnic miasta. By dostać się na nową drogę i tak muszą dojechać do Al. Warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama