Nowy numer 2/2021 Archiwum

Relikwie ks. Popiełuszki

Lubelski lipiec 1980, który w dużej mierze przyczynił się do powstania NSZZ "Solidarność", rozpoczął się w Świdniku, zatem także peregrynacja relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki swój początek miała w minioną niedzielę w świdnickiej parafii Chrystusa Odkupiciela.

Peregrynacja relikwii ks. Popiełuszki to swoiste rekolekcje z błogosławionym kapelanem „Solidarności”, które zakończy w przyszłym roku 33. pielgrzymka ludzi pracy na Jasną Górę. Relikwie będą przez cały rok odwiedzać parafie w miejscach, gdzie w 1980 roku odbywały się antykomunistyczne wystąpienia.

Oprócz relikwii parafie odwiedza także Krzyż Nowohucki oraz obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w tle którego umieszczono daty i miejsca antykomunistycznych strajków w Polsce, podczas których przelała się krew demonstrantów.

Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela o godz. 13 przewodniczył ks. Zbigniew Kuzia – duszpasterz ludzi pracy. Po Eucharystii świdniczanie oraz licznie zgromadzeni kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz i zakładów pracy oraz członkowie NSZZ „Solidarność” mogli adorować relikwie ks. Popiełuszki.

Wielu świdniczan po Mszy i uczczeniu relikwii udało się na główny plac miasta, gdzie wszyscy zgromadzeni włączyli się w akcję „Iskra Miłosierdzia” i o godz. 15 wspólnie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama