Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wyszedł z ukrycia

Przez dziesięciolecia znajdował się w zakonnej kaplicy Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Lublinie, teraz modlić przed nim mogą się wszyscy.

Długa i trudna jest historia obrazu z Latyczowa. Zawiłości historyczne przeplatają się w niej z zawiłościami serc ludzkich. Wiele razy w tej historii umysł staczał walkę z sercem, a mądrość ludzka przeciwstawiała się mądrości Bożej.

Jedno jest pewne: Matka Boża Latyczowska czuwała i czuwa wciąż nad swym ludem, zwłaszcza w czasach trudnych, czasach prób i doczesnych niebezpieczeństw. Od 15 września czciciele Matki Bożej Latyczowskiej oddają cześć Jej wizerunkowi w trakcie peregrynacji, która obejmuje dwadzieścia lubelskich parafii. W każdej ze świątyń obraz pozostaje dobę, podczas której księża wraz z wiernymi rozważają kolejne tajemnice Różańca. 4 października w 236. rocznicę obraz na stałe zostanie umieszczony w kościele Matki Bożej Różańcowej na lubelskich Czubach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy