Nowy numer 3/2019 Archiwum

Na co wydać pieniądze?

W głosowaniu podczas pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie wzięło udział 47 tys. osób.

Drogą tradycyjną (w formie papierowej) oddano blisko 20 tys. głosów. Teraz trwa ich weryfikacja pod kątem formalnym oraz wprowadzanie do systemu komputerowego. Przez stronę internetową zagłosowało ponad 27 tys. osób. - Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego pokazała nie tylko, że mieszkańcy mają pomysł na miasto i swoje najbliższe otoczenie, ale także aktywnie włączają się w proces wyboru najlepszych projektów. Obie formy głosowania okazały się potrzebne. Frekwencja to nie tylko sukces miasta i mieszkańców, ale także Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz innych podmiotów, które pomogły nam w organizacji punktów do głosowania - chwali mieszkańców Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Łącznie mieszkańcy Lublina wybierali spośród 233 projektów. Były one podzielone na dwie grupy: małe (do 500 tys. zł) i duże (0,5-1,5 mln zł). Na realizację tych pierwszych zarezerwowano 5,5 mln zł, drugich - 4,5 mln zł. Które projekty będą zrealizowane w przyszłym roku, okaże się za kilka dni po policzeniu wszystkich oddanych głosów. Ratusz zakłada, że na liście znajdzie się ok. 30 małych i dużych projektów. Na wszystkie na pewno kasy nie będzie. - Będziemy się zastanawiać jak nie stracić dobrych projektów, na które nie starczy pieniędzy zarezerwowanych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego - zapowiada ratusz.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy