Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pobiegli dla Jana Pawła II

W biegu mógł wystartować każdy, bez względu na wiek. Ważna była chęć upamiętnienia 36. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Dokładnie 36 lat temu, 16 października 1978 roku, Karol Wojtyła został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Pamięć o nim wciąż jest żywa. Dziś w wielu miejscach w regionie, uczczono świętego Jana Pawła II.

Jedną z form świętowania rocznicy tego wielkiego wydarzenia był kolejny już lubelski Bieg Papieski.

Dla wszystkich uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych i trasy o różnej długości.

Dla najstarszej kategorii open przygotowano trasę o długości 4 tys. metrów.

Młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych  oraz średnich biegała na trasach o długości 300, 500, 1700 oraz 2200 metrów.

Zwycieżcy w każdej z kategorii otrzymali puchary oraz nagrody. - Kolejny Bieg Papieski organizowany w Lublinie jest hołdem złożonym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - jednemu z najwybitniejszych Polaków oraz wielkiemu miłośnikowi dzieci, młodzieży i tego, co stanowi Polskę - mówią organizatorzy biegu. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy