Nowy numer 50/2018 Archiwum

270 studentów więcej niż rok temu

Uroczystość inaguracji roku akademickiego odbyła się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już po raz 97. Wzięła w niej udział m.in. premier Ewa Kopacz.

W swoim przemówieniu rektor KUL ks. Antoni Dębiński podkreślał, że uniwersytet przede wszystkim szuka prawdy. - Poszukujemy prawdy o człowieku, o świecie i o nas samych. Czynimy to, zgodnie z dewizą naszej uczelni: „in caritate” (w miłości) tak, by jak najpełniej służyć Bogu i ojczyźnie - mówił. Rektor wymienił również liczne sukcesy, jakie osiągnęła społeczność uczelni w poprzednim roku akademickim. Podkreślił, że mimo niżu demograficznego na KUL przyjęto 270 osób więcej niż w zeszłym roku. Wspomniał również tych, którzy odeszli już do Boga.

Podczas uroczystości obecna była premier Ewa Kopacz, która w swoim przemówieniu przypomniała czas swoich studiów w Lublinie na Akademii Medycznej. Podkreśliła, że KUL jest i zawsze był sercem prawdy i mądrości. Zwróciła też uwagę, że KUL strzeże podstawowych wartości niezwykle dziś potrzebnych - także w polityce. Wyraziła przekonanie, że KUL jako uniwersytet międzynarodowy może spełnić ważną rolę w kształceniu studentów ze Wschodu: z Ukrainy i Białorusi.

Wykład inauguracyjny "Chrześcijański rodowód etosu Solidarności" wygłosił prof. Witold Kieżun, który został wyróżniony przez KUL honorowym tytułem Deo et Patriae deditus.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy