Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wszystkich Świętych na drogach w Lublinie

W celu usprawnienia ruchu w rejonie lubelskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Policja zachęca wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich zmarłych do korzystania z komunikacji miejskiej.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza od 31 października do 3 listopada na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Wyjeżdżający będą kierowani jednokierunkową drogą gruntową (za punktami kamieniarskimi) w kierunku ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo (kierunek ul. Fabryczna), a pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Dodatkowo, w tym czasie wyłączona będzie sygnalizacja świetlna przy ul. L. Herc, a za tym skrzyżowaniem do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost (jako prawoskręt będzie wykorzystana zatoka postojowa przy Państwowym Muzeum na Majdanku. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina).

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi Uniwersytetu Przyrodniczego).

Cmentarz przy ul. Lipowej

W sobotę 1 listopada od godz. 7.00 do 22.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem CHR Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Natomiast już 31 października do 3 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza będzie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego zostanie oznakowany jako dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego na parking przy ul. Białej i na parking pod CHR Lublin Plaza. Czasowo zostaną przysłonięte znaki „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

W sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada)na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. 

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada) na ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama