Nowy numer 3/2019 Archiwum

Stypendia ministra

W roku szkolnym 2014/2015 w województwie lubelskim 256 uczniów z najwyższymi wynikami w nauce ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.

- Cieszcie się waszą młodością i chłońcie wiedzę najlepiej jak potraficie, nie zapominając o tym, by jej zdobywanie sprawiało wam autentyczną radość i satysfakcję - tak wojewoda lubelski Wojciech Wilk zwrócił się do grona 139 stypendystów Prezesa Rady Ministrów,  którzy przybyli dzisiaj do Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda wraz z Lubelskim Kuratorem Oświaty Krzysztofem Babiszem wręczyli im dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wypłacane jest w dwóch transzach: od września do grudnia i od stycznia do czerwca w roku szkolnym 2014/2015. Miesięcznie wynosi 258 złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy