GN 43/2020 Archiwum

Stypendia ministra

W roku szkolnym 2014/2015 w województwie lubelskim 256 uczniów z najwyższymi wynikami w nauce ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.

- Cieszcie się waszą młodością i chłońcie wiedzę najlepiej jak potraficie, nie zapominając o tym, by jej zdobywanie sprawiało wam autentyczną radość i satysfakcję - tak wojewoda lubelski Wojciech Wilk zwrócił się do grona 139 stypendystów Prezesa Rady Ministrów,  którzy przybyli dzisiaj do Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda wraz z Lubelskim Kuratorem Oświaty Krzysztofem Babiszem wręczyli im dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wypłacane jest w dwóch transzach: od września do grudnia i od stycznia do czerwca w roku szkolnym 2014/2015. Miesięcznie wynosi 258 złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama