Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chorzy na Alzheimera mają opiekę

W nowej, jedynej placówce w Lublinie znajdzie miejsce 25 osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika i tradycyjnym przecięciem wstęgi.  Wykład pt.  „Starzejące się społeczeństwo w aspekcie polityki klastrowej w nowej perspektywie Unii Europejskiej - marką miasta Lublin” wygłosi prof. dr hab. Piotr Książek z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie, przy ul. Kalinowszczyzna 84 uczestniczy w Szwajcarsko–Polskim Programie „Poprawa jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo – wychowawczych”. W ramach programu wykonane zostały prace inwestycyjne, których celem jest powiększenie powierzchni i polepszenie warunków dla osób przebywających w placówce. W DPS "Kalina" nadbudowana została kondygnacja, na której zlokalizowane są pokoje dla 25 podopiecznych z chorobą Alzheimera, zaburzeniami pamięci i schorzeniami pokrewnymi. Na parterze utworzone zostały pomieszczenia do prowadzenia rehabilitacji. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 735 m2 . Koszt inwestycji wyniósł prawie 2,5 mln zł. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy