Nowy numer 3/2019 Archiwum

Radio było jego drugim domem

Od początku swojej kariery zawodowej, od 1965 roku związany był z Radiem Lublin. Świetny realizator, pogodny z poczuciem humoru. W 2011 r. odszedł na emeryturę ale do radia ciągle wracał.

Kochał radio, kochał swoją pracę, kochał ludzi. Zawsze ciepły, pogodny, dla każdego znalazł chwilę, by porozmawiać, zapytać, pomóc. W reżyserce dźwiękowej czuł się jak w domu. Lubił eksperymentować, szukał najlepszych dźwięków - także w latach, gdy technika komputerowa nie dawała gotowych rozwiązań - wspominają koledzy z radia.

Choć przed trzema laty odszedł na emeryturę, wciąż pracował, wciąż miał dyżury. W swoim życiu zrealizował setki audycji radiowych - reportaże, programy na żywo, audycje muzyczne. Jego praca wielokrotnie była nagradzana za realizację dźwięku. Był także fachowcem w innej dziedzinie, od lat w polskim radiu, ale też w lubelskim oddziale Telewizji Polskiej odpowiadał za ochronę przeciwpożarową. Miał 70 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy