Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poeta niepokorny

Wieczór poetycki w Teatrze Starym z wybitnym poetą - duchownym, poprowadził Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny kwartalnika "Akcent". Wiersze poety zaprezntował Tomasz Bielawiec a ulubiony utwór Chopina wykonał Tomasz Krawczyk.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały publiczności zarówno dawne jak i te najnowsze utwory o. Wacława Oszajcy.

Jezuita o. Wacław Oszajca, choć od wielu lat mieszka poza Lublinem, często wraca na Lubelszczyznę, gdzie się urodził i gdzie mieszka jego najbliższa rodzina i przyjaciele.  Jest absolwentem teologii KUL, w latach 80. był duszpasterzem akademickim Politechniki Lubelskiej i przewodniczącym Lubelskiego Komitetu Pomocy Internowanym i Represjonowanym. 

Zadebiutował tomem wierszy pt. „Zamysł” w serii „Lubelskie Prezentacje Poetyckie” (1979), od tego czasu opublikował ponad 20 książek poetyckich i eseistycznych przekładanych na niemiecki, włoski, rosyjski, ukraiński, węgierski. Autor scenariuszy dla Teatru Polskiego Radia, stały współpracownik m.in. „Tygodnika Powszechnego”. Był wykładowcą na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW i na Papieskim Wydziale Teologicznym „Cellegium Bobolanum”. Laureat licznych nagród literackich, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy