Nowy numer 43/2020 Archiwum

Firmy dużym rodzinom

Rodziny wychowujące troje i więcej dzieci mogą otrzymać Kartę Dużej Rodziny, która pozwala na korzystanie z różnych usług w niższej cenie. 12 firm i instytucji z Lubelszczyzny zaproponowało dużym rodzinom swoją ofertę.

 Wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał umowy z 12 instytucjami i przedsiębiorstwami z terenu województwa lubelskiego, które zdecydowały się przystąpić do rządowego programu wspomagającego rodziny wielodzietne, w ramach którego członkom tych rodzin wydawana jest Karta Dużej Rodziny. Dzięki podpisanym umowom liczba partnerów programu KDR z terenu województwa lubelskiego sięgnęła 26 podmiotów. - Każda ulga, z której może korzystać rodzina wychowująca przynajmniej troje dzieci jest pomocna by w budżecie rodzinnym nie zrobiła się dziura. Cieszymy się, że coraz więcej firm i instytucji wykazuje zrozumienie, że inwestycja w duże rodziny, to inwestycja w przyszłość - mówią członkowie Związku Dużych Rodzin. 26 podmiotów nie jest może liczbą imponującą, ale od czegoś trzeba zacząć. Zdaniem wojewody lubelskiego rosnące zainteresowanie instytucji i firm z terenu województwa uczestnictwem w programie Karty Dużej Rodziny świadczy o ich społecznej odpowiedzialności, ale też o chęci rozszerzenia swej oferty i zyskania nowych odbiorców i klientów, gdyż zniżki i ulgi proponowane przez partnerów programu obowiązują na terenie całego kraju.

Karta Dużej Rodziny to rządowy program dla rodzin wielodzietnych przyjęty Uchwałą Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. Jego głównym celem jest tworzenie dobrych warunków dla życia i rozwoju rodzin wielodzietnych,  promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz jej pozytywnego wizerunku w społeczeństwie, a także zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci z dużych rodzin. Funkcjonowanie Programu ma sprzyjać rodzinom z trojgiem i więcej dzieci w korzystaniu z oferty kulturalnej, sportowej czy edukacyjnej, jak również zmniejszać codzienne wydatki z rodzinnego budżetu. - Wyjście do kina, teatru czy nawet na basen całą rodziną oznacza całkiem spory wydatek. Jeśli, tak jak w naszym przypadku, mamy 5 dzieci, kupno biletów do kina dla całej rodziny to koszt rzędu przynajmniej 100 złotych. Takie wyprawy należą więc do rzadkości. Dzięki Karcie Dużych Rodzin, łatwiej nam korzystać z dóbr kultury, jednak dla nas ważniejszym byłoby płacić np. niższe podatki - mówią państwo Łapińscy.

W województwie lubelskim jest ponad 35 tysięcy wielodzietnych rodzin. Do września wydano blisko 13 tys. Kart Dużej Rodziny. Więcej informacji na temat programu KDR oraz listę partneró programu można znaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama