Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kraśnicka Strefa Inwestycji

W pełni uzbrojona Strefa Inwestycji została uroczyście otwarta. Władze miasta liczą na nowe miejsca pracy i rozwój Kraśnika.

W spotkaniu uczestniczyły władze miasta i przedsiębiorcy. - Otwarcie jest symboliczne, gdyż w strefie z powodzeniem działa już firma Ortis, w najbliższych tygodniach zaś pan Pyśniak rozpocznie budowę przetwórni owocowo-warzywnej – mówił burmistrz Mirosław Włodarczyk przecinając wstęgę. – Mam jednak nadzieję, że od teraz w Kraśniku będą chcieli prowadzić swoją działalność nowi inwestorzy. Lokalne władze liczą, że w najbliższym czasie przybędzie przynajmniej 500 miejsc pracy. Przygotowanie terenu Strefy współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Dofinansowanie w wysokości 5,3 mln zł inwestycji wartej ponad 7 mln zł pozwoliło na pełne przygotowanie i uzbrojenie tych terenów. Powstały działki inwestycyjne typu greenfield, mające łączną powierzchnię 23.48 ha. Zbudowane zostały drogi umożliwiające dostęp do działek inwestycyjnych, wybudowana została sieć wodociągowa o długości 1,45 km, sieć kanalizacyjna i sanitarna o długości 1,22 km, sieć kanalizacji deszczowej o długości 2,62 km oraz 1,26 km sieci tzw. kanalizacji teletechnicznej. Teraz kraśniczanie czekają na realne zyski z tej inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma