Nowy numer 24/2018 Archiwum

Przyjaźni rodzinie

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Fundacja „Aktywni Rodzice” podczas finałowej gali na Zamku Lubelskim ogłosili wyniki konkursu na „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie za rok 2014” oraz konkursu na „Miejsce Przyjazne Rodzinom i Dzieciom”.

Głównym celem uroczystości było nagrdzenie podmiotów, które wyraziły wolę współpracy z Miastem Lublin na rzecz dużych rodzin. 

Tytuł „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie za rok 2014”otrzymał E. Leclerc z siedzibą przy ul. Zana. Laureatowi wręczona została statuetka, której twórcą jest dr Zbigniew Stanuch Adiunkt w Zakładzie Rzeźby prof. Adama Myjaka w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali: Leroy Merlin Lublin Felin oraz Leroy Merlin Lublin Olimp

Konkurs "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom" ma na celu przystosowanie przestrzeni publicznych w naszym mieście: urzędów, centrów handlowych, sklepów, kawiarni, restauracji, miejsc kultury (kin, muzeów) dla rodziców posiadających małe dzieci, w taki sposób, aby mogli oni w nieskrępowany sposób być uczestnikami życia społecznego czy kulturalnego razem ze swoimi dziećmi.

Spośród zgłoszonych miejsc wybrano i uhonorowano podmioty w 4 kategoriach:

Tytuł „Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom”otrzymali

I Kategoria Miejsce usługowo-handlowe - Restauracja Oranżeria 

II Kategoria Urzędy - Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin  

III Kategoria Miejsca Kultury - Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”

IV Kategoria Miejsce dedykowane dzieciom – FIKA Klubokawiarnia

Dodatkowo przyznano wyróżnienie dla Centrum Medycznego SANITAS

Gala była także okazją uhonorowania Partnerów Programu „Rodzina Trzy Plus”, którzy odpowiedzieli na apel Miasta i zaangażowali się we wspieranie dużych rodzin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma