Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zakończyło się głosowanie w Lublinie

Na podstawie sondażu Ipsos wybory do sejmiku woj. lubelskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego zajęło PSL, a trzecie PO.

O godz. 21 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Od godz. 7 rano wybieraliśmy blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wyniki wyborów samorządowych PKW poda w najbliższych dniach. Według sondażu Ipsos w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS uzyskał 31,5. proc., PO - 27.3 proc., PSL - 17 proc., a SLD - 8,8 procent.

Na podstawie sondażu Ipsos wybory do sejmiku woj. lubelskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego zajęło PSL, a trzecie PO.

Na podstawie tego samego sondażu, Krzysztof Żuk wygrał wybory na prezydenta Lublina w pierwszej turze. Urzędujący prezydent zdobył 59,5 proc. głosów. Drugi w walce o fotel prezydenta Grzegorz Muszyński z PiS zdobył 30 proc. głosów. Antoni Chrzonstowski, kandydat Kongresu Nowej Prawicy zdobył 4,2 proc. głosów, Marian Kowalski z Ruchu Narodowego uzyskał 3,7 proc. głosów, natomiast zaskakująco niski wynik osiągnęła Dorota Polz-Gruszka, kandydatka Lubelskiej Lewicy Razem, bo tylko 2,6 proc. głosów.

Frekwencja w Lublinie wyniosła 42 proc., natomiast w całym województwie 50 proc. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma