Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sejmikowa sensacja

Choć nie ma jeszcze oficjalnych wyników, wiadomo jednak, że najwięcej mandatów w Sejmiku Wojewódzkim przypadnie Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Choć Państwowa Komisja Wyborcza ciągle jeszcze czeka na protokoły wyborcze z 20 powiatów, to już teraz, wiadomo, że największą liczbę mandatów w sejmiku obejmie PSL. Po wstępnych wynikach podanych w poniedziałek wynikało, że to Prawo i Sprawiedliwość będzie miało największą liczbę swoich radnych w sejmiku. Jednak dziś okazuje się,  że wyborcy na Lubelszczyźnie największego poparcia udzielili PSL- owi. W Wyborach do sejmiku ugrupowanie Janusza Piechocińskiego zdobyło przeszło 37 proc. głosów, osiągając tym samym trzeci wynik w kraju. Kto zasiądzie z ramienia Polskiego Stronnictwa Lubelskiego w ławach sejmikowych jeszcze dokładnie nie wiadomo, podobnie jak nie wiadomo na jaką dokładnie liczbę mandatów przełoży się 37 proc. poparcie. 

Z równie nieoficjalnych informacji wynika, że w sejmiku z Lublina znajdzie się Andrzej Pruszkowski oraz Grzegorz Muszyński (PiS), który był najgroźniejszym kandydatem prezydenta Krzysztofa Żuka, oraz Celina Stasiak,  Bożena Lisowska i Adam Wasilewski (PO). Jak będzie wyglądał dalszy skład 33 osobowego sejmiku być może dowiemy się jeszcze dziś. Pewne jest natomiast, że dotychczasowa koalicja, którą tworzył PSL z PO nie ulegnie zmianie, mimo że Platforma Obywatelska w tych wyborach uzyskała znacznie mniejsze, bo jedynie nieco powyżej 15 proc. poparcie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma