Nowy numer 44/2020 Archiwum

Woody Allen za 3 złote

Wśród studentów amerykański reżyser Woody Allen i jego filmy ciszą się wielką popularnością. Dlatego na czwartkowym spotkaniu, podczas którego organizowana będzie zbiórka pieniędzy na paczki dla potrzebujących dzieci zostanie wyświetlonych kilka jego filmów.

Każdego roku, w okresie przedświątecznym w wielu miejscach organizowane są zbiórki pieniędzy dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Również studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wraz z kołem naukowym KUL postanowili wprowadzić szczytną ideę pomocy w czyn. Pomysł studentów to połączenie akcji charytatywnej i rozrywki.

- Chcieliśmy zorganizować coś nowego, coś co przyciągnie studentów i umożliwi zebranie potrzebnej kwoty pieniędzy na przygotowanie paczek dla dzieciaków. Wymyśliliśmy noc filmową z Woody Allenem - mówi jeden z organizatorów.

W czasie spotkania na Campusie Majdanek studenci KUL-u, po wpłacie jedynie trzech złotych będą mogli zapoznać się z czterema filmami z bogatej filmografii tego wybitnego reżysera i komika: „O północy w Paryżu” , „Manhattan”, „Wszystko gra” oraz „Zelig”.

Wieczór filmowy wśród znajomych i przyjaciół, na kocu, przy tostach i herbacie, może być dobrą formą przemycenia kina wysokich lotów do świadomości młodych ludzi.

A perspektywa spędzenia całej nocy na oglądaniu filmów jest jeszcze bardziej zachęcająca. Koło naukowe chciało zrealizować ten pomysł już w tamtym roku, ale udało się dopiero teraz. W przerwach między projekcjami kolejnych filmów studenci będą mogli zagrać w gry planszowe.

Jak podkreślają organizatorzy, najważniejszy jest cel tego spotkania - uszczęśliwienie potrzebujących dzieci.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i serdecznie zapraszają wszystkich studentów KUL-u w czwartek, 27 listopada o 20.00 do sali 241 w budynku Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Każda złotówka uszczęśliwi najmłodszych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama