Nowy numer 49/2020 Archiwum

Opus Magnum na KUL

Już 8 grudnia w 96 rocznicę powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jako zwieńczenie jubileuszu odbędzie się niezwykły koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Przed lubelską publicznością wystąpi Olga Pasiecznik a towarzyszyć jej przy fortepianie będzie siostra Natalia Pasiecznik.

Kolejny koncert z serii, wpisuje się w 96 rocznicę powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Program wieczoru tym razem wypełnią pieśni m.in. Mozarta, Ravela, Schuberta, Szymanowskiego.  - To wyjątkowa propozcyja - mówi Teresa Księska - Falger Prezes Towarzystwa Muzycznego w Lublinie - Słuchając pieśni w wykonaniu tak wszechstronnej artystki jaką jest Olga Pasiecznik, będziemy świadkami wydarzenia w każdym calu. Olga Pasiecznik jest laureatką wielkich międzynarodowych konkursów. W jej dorobku są partie operowe, oratoryjne, pieśni, muzyka współczesna, muzyka dawna.  - W jej głosie słyszymy mistrzostwo w operowaniu całą skalą głosową - podkreśla prezes Księska - Falger.

Cykl koncertów OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką rozpoczął się w 2013 roku. Znakomite koncerty muzyki klasycznej wpisują się w kalendarium uniwersyteckie, podkreślając rangę ważnych dla uniwerysteckiej wspólnoty wydarzeń.

Poniedziałkowy koncert odbędzie się tradycyjnie już w Auli kard. Stefana Wyszyńskiego o godz. 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama