Nowy numer 47/2020 Archiwum

Arcybiskup składa życzenia

Życzenia z opłatkiem w ręku składali sobie księża i biskupi archidiecezji lubelskiej. Spotkanie miało miejsce w pałacu arcybiskupów lubelskich. Przewodniczył mu abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Na spotkanie opłatkowe do arcybiskupa Stanisława Budzika przybyli księża z całej archidiecezji. Obecni byli także biskupi pomocniczy. Metropolita lubelski rozpoczął od podziękowania kapłanom za ciężką pracę, zwłaszcza w okresie adwentu. Podsumował w swoim wystąpieniu również główne działania duszpasterskie w minionym roku. Podkreślił znaczenie rekolekcji ewangelizacyjnych „Źródło”. Przedstawił jednocześnie główne wydarzenia nadchodzącego roku. Wspomniał o zbliżającej się rocznicy powstania sanktuarium na „Górce” w Chełmie.  Zaprosił również kapłanów do udziału w pielgrzymce duchowieństwa do obozu w Dachau, w rocznicę jego wyzwolenia.

Nie zabrakło wspomnienia o biskupie lubelskim Marianie Fulmanie, dzięki któremu mógł rozpocząć funkcjonowanie Katolicki Uniwersytet Lubelski. – Trudno sobie wyobrazić, co by było gdyby biskup Fulman nie przyjął pod dach seminarium tego uniwersytetu. Nie byłoby u nas KUL-u, nie powstałby UMCS, a tymczasem Lublin jest prężnym ośrodkiem naukowym na mapie Polski i największym miastem po prawej stronie Wisły – powiedział abp Budzik.

- Życzę wam, żeby każdy z was znalazł swoje Betlejem i żeby rozpoznał Chrystusa i się z Nim spotkał. Trzeba nam otworzyć się na to, co jest powiedziane o tym Dziecięciu – mówił do kapłanów abp Budzik. – Pasterze po spotkaniu z Synem Bożym zaczęli opowiadać o tym, co ich spotkało. To jest właśnie ewangelizacja: spotkać się z Chrystusem, rozpoznać Go i głosić prawdę o Nim – dodał metropolita.

Życzenia arcybiskupowi w imieniu księży złożył ks. Andrzej Krasowski, który przypomniał jednocześnie historię niewidomej zakonnicy, siostry Jany, której zawdzięcza swoje powołanie. Po modlitwie i odśpiewaniu kolędy wszyscy mieli okazję złożyć sobie życzenia indywidualnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama